Marc Mutter
Marc Mutter

Gepubliceerd op 10th Jul 2018

Informatie over Braziliaanse Opaal

Braziliaanse Opaal wordt gedolven in de noordoostelijke regio van de staat Piaua, waar geen grootschalige Opaalvelden zijn en de enige apparatuur die wordt gebruikt een generator is. Veel Braziliaanse Opalen worden gevonden in een groeve aan de voet van een zandstenen klif en worden met de hand gegraven.

Brazilië produceert prachtige Crystal Opal met ongebruikelijke pastel vuurkleuren. Het is een winterharde Opal omdat het een laag vochtgehalte heeft vergeleken met andere Opals.

Braziliaanse Opalen

Een van de belangrijkste mijnen is Boi Morto, waar opaal vooral in de kleilagen wordt gevonden.

Braziliaanse Opaal is meestal wit semi-transparant tot een doorschijnende lichaamskleur. Hoewel een Boi Morto-ader een paar decennia geleden een kleine hoeveelheid Zwarte Opaal heeft verkregen. De grootste Opaal die in Brazilië is gevonden, woog een verbazingwekkende 4,3 kg.

Hoe ontstaat Braziliaanse opaal?

Braziliaanse opaal vormt zich in aderen of lagen van opaal en in alluviale afzettingen die door rivieren zijn weggespoeld in de loop van eeuwen of zijn gedolven op hellingen tussen de bron en de huidige rivierbodem. Australische opaal vormt zich als nobbies of in aders, maar Braziliaanse opaal is op een andere manier gevormd in dominante rotsen van zandsteen en siltstenen.

Marc opaalmijnwerker in Brazilië

Waar wordt Braziliaanse opaal gevonden?

Een van onze geverifieerde verkopers heeft een opaalmijn in het Horca-gebied in Brazilië.

Marc van Opalbrazil heeft prachtige natuurlijke opalen uit zijn opaalmijn in de regio Horca in Brazilië.

Het landschap is totaal anders dan in de Australische woestijn. De groene vegetatie en de bergen water zijn totaal anders dan de droge, stoffige omstandigheden in de Australische outback.

Braziliaanse opalen zijn uniek in hun soort en verschillen enorm van Australische of Ethiopische opalen.

Helaas is de productie laag en wordt er niet veel geld uitgegeven aan de marketing van de Braziliaanse opaal. Veel kopers van opalen zijn dan ook niet op de hoogte van de prachtige kristalopalen uit Brazilië.

Eind jaren 80 werd in deze mijn een enorme hoeveelheid opalen aangetroffen. Sindsdien is het steeds moeilijker geworden om goede opalen te vinden.

Gedurende de laatste jaren is er een significante aanwezigheid van kostbare Opaal in de staat Piaui in het noordoosten van Brazilië ontstaan. Deze significante Opaalvondst bevindt zich in het gebied van de stad Pedro Secundo, of Pedro II. In feite heeft Jobbins deze afzettingen geanalyseerd voor de Braziliaanse overheid en heeft het volgende verklaard op basis van zijn bevindingen -

-Enkele Braziliaanse afzettingen waar de Opaal aanwezig is voor de configuratie van aders en niveaus, dicht bij de kruising met zandsteen, of in de grond bij het sorteren ervan.

-Deze afzettingen werden ontdekt in de grond of in de verweerde contouren direct achter de bron en hebben niet tot veel enthousiasme geleid.

-Deze afzettingen worden meestal aangetroffen op een heuvel in een vallei tussen de bron en de bodem van de nabijgelegen riviervallei.

Braziliaanse opaalmijnbouw

Opalen die overal ter wereld worden gevonden, worden meestal gevonden met slechts 5% - 6% water, vergeleken met andere locaties die 10% -12% water bevatten. Het belang hiervan is dat de Braziliaanse Opaal een lagere kans heeft om te barsten door blootstelling aan hitte of zonlicht. Er is ook opgemerkt dat Braziliaanse Opaal iets taaier is in vergelijking met andere Opalen.

Braziliaanse opaalmijnbouw

WINKEL VOOR BRAZILIAANSE OPAAL

16 mensen dit artikel nuttig vonden

Opalen van over de hele wereld

Wist je dat Opalen overal ter wereld te vinden zijn? Laten we de Opalen van de Wereld verkennen.

5th Feb 2019

Ontdek de opgepoetste fossielen van prehistorische dieren!

Lang voordat Australische opalen de markt domineerden, zwierven er al dinosauriërs over de aarde. In dit artikel gaan we naar de Australische Outback om de geopaliseerde fossielen van oude dierlijke resten te ontdekken!

27th Jul 2020

Waar Is De Opaalhoofdstad Van De Wereld? Ontdek Een Ondergronds Opaal Mekka

Waar is de opaalhoofdstad van de wereld? Laten we naar Zuid-Australië gaan om de ondergrondse stad Coober Pedy te ontdekken, waar mensen leven en opalen floreren!

4th Nov 2020