Witte Opalen: Geschiedenis, Symboliek, Betekenissen en Meer!
Diamanten, parels, witte saffieren en zirkoon — dit zijn allemaal prachtige witte edelstenen die u misschien herkent. Maar vergeet bij het kiezen van uw volgende sieraad met witte edelstenen niet om de prachtige witte opaal te overwegen! We weten dat er veel soorten opalen zijn, maar we willen graag wat licht werpen op de prachtige kwaliteiten van de witte opaal.
Zuid-Australië is de thuisbasis van de meeste opalen ter wereld, waaronder witte opalen. Australië heeft zoveel opalen, dat ze de steen hun nationale edelsteen hebben gemaakt, maar de eerste opaalverschijning was eigenlijk in Kenia... van 4000 v.Chr.!
Van alle opalen zijn witte opalen het meest voorkomend. Goed nieuws voor alle liefhebbers van opaalsieraden!
Laten we eens duiken in alles wat er te weten valt over de Australische witte opaal, inclusief de kleur van witte opaal, de voordelen ervan, de helende eigenschappen en nog veel meer!
Wat is witte opaal?
Het is tijd om dieper in te gaan op de eigenschappen van witte opaal, met name het uiterlijk en de samenstelling.
Opaal is een mineraloid edelsteen die bestaat uit silica en water. Die silica heeft de vorm van honderden gehydrateerde, microscopische silicabolletjes. De bolletjes zijn uniform voor een kostbare opaal , terwijl een gewone opaal ongelijke en onregelmatige bolletjes heeft.
Laten we het hebben over de kleur en helderheid van witte opalen. Witte opalen zijn ondoorzichtig tot doorschijnend met een overwegend wit- of crèmekleurig lichaam. Als u merkt dat uw witte opaal er een beetje transparant uitziet, kijkt u waarschijnlijk naar een witte kristalopaal .
De ideale witte opaal? Eentje zonder al te veel zichtbare insluitsels —tenzij we het hebben over dendritische opaal , die prachtige kleuren vertoont door zijn insluitsels. Insluitsels verlagen soms de waarde van de steen, met name die van gastgesteenten of breuken. Tijdens de vorming hechten opalen zich soms aan andere gesteenten en vormen zich insluitsels, waardoor de steen vatbaarder wordt voor schade.
Herinnert u zich die gehydrateerde bollen die we noemden? De ruimte tussen die bollen breekt het licht, waardoor het prachtige kleurenspel van kostbare opalen of opaalachtige kleuren van gewone opalen wordt weerspiegeld. De kleuren die u ziet veranderen, zijn afhankelijk van de hoek van waaruit u de steen bekijkt.
Witte opalen weerspiegelen in het bijzonder pastelkleuren, zoals babyblauw, lichtroze en zachtgeel. Perfecte esthetiek om wat speelsheid aan je look toe te voegen!
Maar wees niet te gretig: witte opalen hebben een hardheid van 5 tot 6,5 op de hardheidsschaal van Mohs, waardoor ze wat kwetsbaar zijn en vatbaar voor krassen.
Witte Opaal Geslepen
Is er een manier om het kleurenspel van witte opaal het beste naar voren te brengen? Lapidaristen moeten dat vragen, want deze ervaren steenhouwers zijn bedreven in het optimaal benadrukken van het kleurenspel van opaal. Soms zijn aangepaste slijpsels duur, maar de gemiddelde witte opaal cabochonslijpsel is redelijk geprijsd en oh zo glad!
Professionele tip: kies opalen met dikkere, symmetrische sneden voor een betere duurzaamheid en kleurenspel!
Nu we de fysieke eigenschappen hebben besproken, is het tijd om de meer abstracte, spirituele kant van witte opalen te bekijken. Denk hierbij aan de betekenis en metafysische eigenschappen van witte opalen.
Wat vertegenwoordigt witte opaal?
Wat betekent witte opaal spiritueel? Hangt ervan af wie je het vraagt! Laten we ons onderzoek beginnen met de oude Grieken.
De vroegste Grieken dachten dat opalen dragers vooruitziende blik boden, emoties versterkten en vensters naar de toekomst boden. Opalen waren waarschijnlijk aanwezig bij de orakelbezoeken die ze brachten om advies en duidelijkheid te vragen voor toekomstige beslissingen.
Mensen in de Middeleeuwen dachten ook dat opalen helderheid boden, maar dan in een meer letterlijke zin. Bekend als de "oogsteen", dachten mensen in die tijd dat opalen hielpen om beter zicht te bevorderen.
De oude Romeinen schreven witte opalen hoop en onschuld toe, terwijl de oude Arabieren en Peruanen opalen zagen als goddelijke geschenken.
Het is duidelijk dat witte opalen als kostbaar werden beschouwd, wat logisch is gezien de etymologie. Hoe heet witte opaal in de oudheid? Opaal is afgeleid van het Sanskrietwoord upala , ofwel "kostbare steen". De oude Grieken noemden opaal opallios, wat ‘een kleurverandering zien’ betekent.
Waarom hechtten oude volkeren zoveel spirituele waarde aan witte opalen? Misschien had het iets te maken met de vele voordelen van witte opalen! Maar wat zijn de voordelen van witte opalen?
De helende eigenschappen van witte opaal
De geboortesteen van oktober verbindt zich met ons kruinchakra. Energiegenezers geloven dat een blokkade van het kruinchakra resulteert in wazige gedachten, hoofdpijn en migraine.
Opalen helpen ook bij spirituele rijkdom, zelfbewustzijn en verbinding met het goddelijke. Andere spirituele eigenschappen zijn:
· Ondersteuning bij emotionele uitdagingen
· Aanmoediging om ongezonde gewoontes los te laten
· Betere communicatie
· Verhoogd optimisme
· Meer zelfvertrouwen en inspiratie
· Verzachte angst
· Verminderde slapeloosheid
Witte opalen bieden een aantal geweldige emotionele helende voordelen, maar hoe zit het met de fysieke? Kristalgenezers geloven dat witte opalen helpen bij bepaalde fysieke kwalen, zoals:
· Ziekte van Parkinson
· Tachycardie
· Suikerziekte
· Weeën
Weeën? Dat klopt – jarenlang symboliseerden opalen vruchtbaarheid en het goddelijke vrouwelijke. Oude Peruanen dachten dat deze etherische stenen een geschenk waren van de Inca-godin van de vruchtbaarheid, Pachamama. Sommigen geloven dat witte opalen aanstaande moeders emotionele steun bieden vóór de bevalling, inclusief minder angst voor de bevalling.
Na de bevalling houden sommige kristalliefhebbende moeders graag opalen bij de hand om de energie van hun huis te versterken. Opalen bevorderen medeleven, liefde, comfort en warmte, perfect voor het nieuwe huis van een baby.
Je kunt een opaalamulet of een witte opaalring dragen als je overal waar je gaat krachtige, positieve energie wilt meedragen. Ze staan erom bekend negatieve aura's te zuiveren, zorgen te vergeven, je verbeelding te wekken en je humeur te verbeteren. Sommigen zeggen dat historische reizigers opalen bij zich droegen om hen de weg te wijzen met het stralende licht dat weerkaatste in de kleuren van de steen!
Witte Opaal en relaties
Een speciaal helende voordeel van witte opaal is de ondersteuning bij communicatie. Dit is vooral handig in relaties, aangezien veel ruzies vaak het resultaat zijn van simpele miscommunicatie!
Witte opalen bevorderen balans, openheid en positief denken. Deze principes zijn handige hulpmiddelen bij het navigeren in een relatie, waardoor witte opaal de perfecte edelsteen is om weer contact te maken met uw geliefde.
Kom je thuis na een heftige ruzie? Draag een paar opaaloorbellen om de mistige communicatie van je kruinchakra te zuiveren. Of nog beter... geef je geliefde eengetrommelde witte opaal of een witte opaalring cadeau als vredesoffer!
Witte Opaal Prijs
Zijn witte opalen waardevol ? Ja en nee. De prijs van witte opalen per karaat varieert enorm. Als uw witte opaal van lage kwaliteit is, kan deze slechts $ 10 per karaat kosten; terwijl deze bij hoge kwaliteit $ 6.000 per karaat kan opleveren.
Dat is veel geld voor een steen — waarom is witte opaal zo duur? De duurste laten het meeste kleurenspel zien en zijn dichter bij transparant dan bij ondoorzichtig.
Kleur en transparantie spelen een rol als het op prijs aankomt. Over het algemeen duiden troebelwitte opalen op een lagere kwaliteit, terwijl doorschijnende tot transparante opalen meer waard zijn.
Intensiteit, gewicht en glans drijven ook de prijzen van witte opalen omhoog, terwijl barsten en breuken de waarde verlagen. Als twee opalen er bijvoorbeeld precies hetzelfde uitzien qua kleur en helderheid, is de zwaardere (degene met meer karaat) waardevoller.
De lage prijs voor ondoorzichtige, melkwitte opalen zou te danken kunnen zijn aan hun overvloed, aangezien ze vrij algemeen en gemakkelijk te vinden zijn. Bovendien reflecteren witte opalen doorgaans minder intense kleuren dan andere opalen.
Houd er wel rekening mee dat de lage waarde die aan opaciteit wordt toegekend, niet voor alle opalen geldt. Zwarte opalen brengen namelijk hogere prijzen op naarmate ze minder opaak zijn.
Verzorging van witte opaal sieraden
Met hun relatief lage Mohs-classificatie zijn witte opalen delicate stenen die je moet beschermen! Als je onvoorzichtig bent, verliezen ze hun prachtige reflecties en kleurenspel en zul je krassen en deuken op het lichaam zien.
Reinig uw witte opalen met een zachte borstel en warm water met zeep. Als u een doublet of triplet hebt, gebruik dan een zachte doek in plaats van een borstel en laat ze niet nat worden . Zorg er ook voor dat u uw opalen uit de buurt houdt van intense hitte of plotselinge temperatuurveranderingen om schade te voorkomen.
Verfraai uw look met witte opalen!
Nu u alles weet over witte opalen, bent u klaar om te winkelen en prachtige witte opaalstenen te vinden om mee te helen of als sieraden te dragen! Of het nu gaat om een witte opaalring of witte opaaloorbellen, u zult zeker geweldige stukken vinden die passen bij uw persoonlijkheid en stijl.
Bekijk onze witte opaalstenen te koop !
Gerelateerde veilingen
Er zijn zoveel Queensland Opal-mijnvelden verspreid over 1000 km. Klik om meer te weten te komen over elke locatie en bekijk onze prachtige Queensland-opalen die te koop zijn.
De truc om de meest effectieve portefeuille te krijgen, is om een gediversifieerde portefeuille te hebben. Dit is precies de reden waarom sommige topfinanciële adviseurs voorstellen om items zoals opaal aan portefeuilles toe te voegen
14th Jul 2019