Ross Sedawie
Ross Sedawie

Gepubliceerd op 8th May 2018

10 geweldige feiten over opalen

10 verbazingwekkende feiten over opaal Opaal is een van de mooiste edelstenen ter wereld. Er is altijd zoveel meer dan je op het eerste gezicht zou denken aan opalen. Hier bij Opal Auctions leven en ademen we alles wat er te maken heeft met opalen. Ze hebben een verbazingwekkende kleurenpracht met betoverende patronen. Ze zien er prachtig uit op oorbellen, hangers, ringen, broches, horloges en op zoveel verschillende zettingen. Opalen zijn absoluut uniek, maar heb je je ooit afgevraagd waar ze allemaal over gaan? Of heb je je ooit afgevraagd waar opaal wordt gevonden, hoe opaal wordt gevormd, de geschiedenis van opalen, de verbazingwekkende metafysische voordelen, koninklijke banden, geboortesteenfeiten en nog veel meer? Hier is een video met 10 geweldige feiten over opalen die je misschien nog niet wist.

1) Geboortesteen voor oktober

Opaal is de officiële geboortesteen voor oktober . Metafysisch symboliseert opaal puurheid en hoop. Het wordt beschouwd als een beschermende steen, omdat het de drager beschermt tegen kwaad. Opaal is een geweldig cadeau voor uw geliefden die deze maand zijn geboren.

2) Gevormd door regen

De prachtige opaal wordt gevormd door regen. Er zijn wat speculaties over hoe deze kostbare edelsteen precies ontstaat , maar velen geloven dat het ontstaat wanneer water van regen in spleten in de rots sijpelt. Zodra het water verdampt, droogt de silica die achterblijft uit en verhardt tot kostbare opaal.

3) Mars Opaal

Opaal is gevonden op Mars! Het is een van de weinige edelstenen die ooit buiten onze planeet zijn ontdekt (de andere edelsteen is Peridot die in de ruimte is gevonden).

Opaal gevonden op Mars

4) Oud Opaal

Opallios is het Griekse woord voor Opalen, wat betekent Een verandering van kleur zien. Het Romeinse woord voor Opaal is Opalus, wat kostbare steen betekent. De oude Grieken geloofden dat opalen werden gevormd uit de vreugdetranen die Zeus huilde toen hij de titanen versloeg, en dat de opaal profetische krachten verleende.

zwarte opaal

5) De koningin van de edelstenen

De oude Romeinen beschouwden het als een symbool van hoop en geluk. Een Romeinse geleerde vatte in 75 n.Chr. onze prachtige opaal samen met de woorden: " Sommige opalen dragen zo'n spel in zich dat ze de diepste en rijkste kleuren van schilders evenaren. Anderen... simuleren het vlammende vuur van brandende zwavel en zelfs de felle gloed van brandende olie." Hij verwonderde zich erover dat deze caleidoscopische edelsteen het rood van robijn, het groen van smaragd, het geel van topaas, het blauw van saffier en het paars van amethist omvatte ." Dit is de reden dat opaal gewoonlijk de koningin van de edelstenen wordt genoemd.

Australische opaal

6) Australische Opaal

Australië produceert ongeveer 95% van de opalen ter wereld. Het merendeel van deze opaal is witte opaal uit de velden van Coober Pedy in Zuid-Australië.

WINKEL VOOR AUSTRALISCHE ZWARTE OPAAL

7) Opalen in de geschiedenis van de Aboriginals

Volgens de Aboriginals van Australië is opaal de voetafdruk van onze schepper, die de aarde raakte aan de voet van een regenboog om harmonie te brengen.

8) Brengen opalen geluk of niet?

Opaal is een geluksedelsteen. De meeste beschavingen zien opaal als een gelukssteen. Er zijn enkele uitzonderingen op deze regel, waaronder een Engelse schrijver in de 19e eeuw en andere edelsteenmarketeers die in hun marketing zeggen dat opaal ongeluk brengt. Misschien realiseerden ze zich dat opaal de beste edelsteen op aarde is en moesten ze het in diskrediet brengen! Maar deze campagne is mislukt en nu wordt opaal in sommige landen zelfs als talisman beschouwd en in andere als een statussymbool om te bezitten.

9) Royalty houdt van opalen

De favoriete edelsteen van koningin Victoria was Opaal! Ze had saffieren , robijnen en diamanten van over het hele Britse rijk, maar werd verliefd op de bedwelmende kleuren van Opalen.

10) Meer dan het oog ziet

Het kleurenspel dat u in Opaal ziet, is te danken aan miljoenen kleine silica-bollen van verschillende groottes . Deze bollen breken licht en veroorzaken de prachtige spectrale kleuren die u in een opaal ziet. De bollen moeten precies de juiste grootte hebben en van een uniforme aard zijn om genoeg kleur te creëren voor onze ogen om te zien.

Scannende elektronenmicroscoopfoto van amorfe silicabollen die het dichtst op elkaar liggen in een Australische vuuropaal

(Afbeelding met dank aan Minsocam)

De volgende keer dat iemand je vraagt waarom jouw Opaal zo bijzonder is, kun je een paar van deze verbazingwekkende weetjes over Opalen opnoemen.

Onze beste opaalsoorten

22 mensen dit artikel nuttig vonden

Opalauctions viert 10 jaar online

Opalen van over de hele wereld

Wist je dat Opalen overal ter wereld te vinden zijn? Laten we de Opalen van de Wereld verkennen.

5th Feb 2019

De 10 beste opaalverkopen van 2015

2015 was een geweldig jaar voor Opals. Bekijk onze 10 beste Opal-verkopen van het jaar, waaronder Black Opal en Ethiopian Opal