Gepubliceerd op 5th Mar 2019

Opaal mythen

Opaal is de specifieke geboortesteen voor oktober, het is ook de edelsteen die wordt gegeven om het 14e huwelijksjaar van een stel te herdenken. De term "opaal" zou afkomstig zijn van het Sanskriet woord "upala", wat "kostbare steen" betekent, de Grieken noemden het "Opallios", wat letterlijk "een verandering van kleur waarnemen" betekent. Verbazingwekkend genoeg hadden beide culturen zeer bekende klinkende namen voor de prachtige edelsteen.

zijn opalen ongeluk

De oude Grieken geloofden dat opaal afkomstig was van de tranen van Zeus, de god van de bliksem, nadat hij een gevecht tegen de Titanen had gewonnen. Zijn tranen veranderden in opaal toen ze op aarde landden. Indianen geloofden dat opaal de 'Godin van de Regenbogen' was die zichzelf in steen veranderde om te ontsnappen aan de aanvallen van de andere goden. De traditionele volkeren van Australië, de Aboriginals, geloofden dat opaal de 'Regenboogslang' was en waren eigenlijk bang voor de steen.

Traditioneel staat opaal bekend als een steen van vooruitziendheid, waarbij de Grieken geloofden dat het de gave van inzicht gaf. Tijdens de middeleeuwen droegen blonde vrouwen uit Duitsland en Scandinavië opalen om hun haar te beschermen tegen kleurverlies.

Is Opaal een geluks- of een slechte steen?

Er waren tijden dat opaal bekend stond als een brenger van ongeluk , zoals veel mythes is dit onjuist gebleken. Onze persoonlijke ervaring is natuurlijk goed geweest, we hebben opalen gehad en gewild voor meer dan 45 jaar, allemaal voor geluk en gezondheid! De folklore die verbonden is met kristallen, edelstenen en kostbare stenen is net zo oud als gevarieerd. Amethist zou bijvoorbeeld dronkenschap kalmeren en kaalheid behandelen.

Er zijn mythes ontstaan rondom opaal – dat je nooit olie of gewone huishoudelijke producten in contact mag laten komen met je opaal terwijl je hem draagt, omdat ze onherstelbare schade aan de steen zullen veroorzaken. Dit kan het geval zijn bij vulkanische opaal, maar niet bij Australische sedimentaire opaal van goede kwaliteit.

Aan de andere kant is een opaal een kwaliteitsedelsteen en is niet bedoeld om dagelijks te dragen. Een andere populaire mythe is dat je je opaal in water moet leggen

Nogmaals, als het Australische opaal van goede kwaliteit is, verspil je je tijd. Als je het toch laat weken, beschadig of verbeter je het niet.

OPALEN BRENGEN GELUKKIGHEID!!

Veel oude culturen beschouwen opalen als een krachtige en gelukssteen, en verbonden met de mythische god van de liefde. Sommige landen beschouwen opaal als het anker van hoop, dus je zult opalen zien in sieraden die de vorm hebben van een anker met opaal in de vork van het anker. Shakespeare noemde opalen de koningin van de edelstenen. In de 7e eeuw werd de opaal beschouwd als een magische steen. Opaal wordt ook wel de oogsteen genoemd. Oude Arabische stammen dachten dat opalen door een bliksemschicht van de hemel naar de aarde werden gestuurd. Australische aboriginals dachten dat de schepper op aarde stapte en deze opalen achter zijn voetstappen achterliet. Oude Grieken dachten dat de opaal vooruitziende blik en visie verleende. Romeinen beschouwden de opaal als de cupido-steen en een machtige had opalen in zijn kroon. Caesars gaven hun vrouwen zelfs een opaal voor geluk, omdat de cupido-steen een verbinding met de god van de liefde suggereerde. Koningin Victoria hield met passie van opalen. Veel mensen realiseren zich niet dat het De Beers was die na de tweede oorlog een marketingcampagne in Australië begon. Voorheen waren Australiërs dol op opalen en kochten ze vooral kristal, opaal van Cooper Pedy en begonnen ze zwarte opalen te kopen van Lightning Ridge.

De Beers had een sterke marketingstrategie om opalen te verkopen als ongeluksbrengers en om elke man zijn verloofde een diamant te laten kopen die een maandsalaris kostte. Dit moet een van de beste marketingcampagnes ooit zijn, want nu weten we dat diamanten niet zo uniek of speciaal zijn. Voor elk meisje dat een diamant onder karaat draagt, moeten er miljoenen zijn die ook een diamant dragen, dus hoe kan het een kostbare edelsteen zijn? Eind 2007 verloor De Beers de rechtszaak en moest 6% van de aankoopprijs terugbetalen aan diamantkopers, omdat ze de markt controleerden, wat illegaal is. Er is 295 miljoen dollar opzijgezet voor deze rechtszaak, maar als kopers van kavels zich aanmelden, krijgen ze slechts een klein bedrag, aangezien de markt van miljarden dollars

En dat brengt mij weer terug bij opalen?

Het was een Engelsman die in 1879 een roman schreef en de barones droeg een opaal talisman en toen er wijwater op druppelde, verdween de kleur. Dit werd dus gezien als een teken van ongeluk voor opalen. Maar deze opera is vandaag de dag vergelijkbaar met de Harry Potter-film, maar mensen waren in die tijd bijgelovig.

Koningin Victoria lachte om deze onzin, want ze hield echt van opalen en toen haar dochters trouwden, kreeg elk van hen een opaal. Opalen, met name zwarte opalen, zijn uniek en niemand heeft een vergelijkbare steen, want het is zeldzaam om zwarte opalen te vinden die bij elkaar passen. Ik denk dat diamanten verboden moeten worden als bloeddiamanten, niet omdat ze mensen doden, maar vanwege wat ze de opaalindustrie hebben aangedaan. De Beers probeerde de opaalindustrie te saboteren en slaagde daar bijna in

Stel je eens voor wat een karaat rode opaal voor zwarte opaal gekocht voor de tweede oorlog, wat zou het vandaag de dag waard zijn?? In bijna 20 jaar zakendoen heb ik gezien dat zwarte opalen met minstens 20% per jaar zijn gestegen. Diamanten van één karaat zijn nergens in de buurt van dit gestegen en het is leuker om een magische zwarte opaal van meerdere rode kleuren te aanschouwen dan een diamant met een waardering die de meeste mensen niet met hun natuurlijke oog kunnen zien.

Kopers die een rode opaal kopen, hebben zoveel geluk dat ze plezier hebben om naar deze prachtige edelsteen te kijken en ook een investeringsedelsteen te zijn.

WINKEL VOOR OPALEN

5 mensen dit artikel nuttig vonden