Gepubliceerd op 22nd Apr 2020

Boulder Opal kopen? Hier zijn 10 dingen die u moet weten

Boulder Opal kopen: 10 dingen die u moet weten Op zoek naar Boulder Opal ? Als het aankomt op het kopen van zo'n unieke steen, heb je waarschijnlijk belangrijke vragen. Je bent hier aan het juiste adres! Lees verder terwijl we 10 belangrijke feiten belichten om te overwegen bij het kopen van Boulder Opal.

1. Wat is Boulder Opal?

Boulder opalen zijn een unieke steen die voornamelijk in Australië wordt gedolven en een donkere basiskleur heeft, doorspekt met felle neonkleuren. Van alle soorten opaalstenen bevinden Boulder opalen zich meestal aan de bovenkant van het spectrum, naast zwarte opalen. Als je zwarte opaal vergelijkt met Boulder opaal, zou je denken dat ze op elkaar lijken. Bij nadere inspectie blijkt echter dat zwarte opalen een intens donkere basiskleur hebben, terwijl Boulder opalen een donkerbruine of zelfs lichtbruine basis hebben. En dat is precies waarom...

2. Boulder Opal is geen zwarte opaal

Boulder opalen worden soms verward met zwarte opalen omdat ze een vergelijkbare donkere basiskleur hebben. Alleen omdat ze donker zijn, betekent niet dat ze zwarte opalen zijn. Zwarte opaal is een term die alleen is gereserveerd voor opalen die afkomstig zijn uit Lightning Ridge en een lichaamskleur hebben tussen N1 en N4.

3. Zijn Boulder Opalen bruin of zwart?

Wanneer Boulder opaal uit de ijzersteen wordt gesneden, is de snede precies om de ijzersteen als de kleurbasis van de steen weer te geven. Deze kleur is een heerlijke aardse bruine kleur en het helpt om de prachtige kleur van de Opaal te benadrukken.

Boulder Opal kopen: 10 dingen die u moet weten

4. Welke kleur heeft Boulder Opal?

Zelfs met de donkere basiskleur is de schoonheid van Boulder opalen dat ze een assortiment aan levendige kleuren weerspiegelen. Meestal is de basiskleur en meest dominante kleur die doorkomt bruin. Echter, een ingewikkeld patroon van kleuren schittert van de steen, inclusief helder blauw en groen, vurige gele, oranje en rode, en zelfs paarse! In feite vertonen de beste niveaus van Boulder opalen een levendig spectrum aan kleuren. Echter, er zijn enkele Boulder opalen die een melkachtige basis hebben. Dat komt omdat er een extra laag zandsteen onder de basiskleur zit die lichter is. Dit kan een effect creëren van een algeheel lichter gekleurde steen.

5. Waar komt Boulder Opal vandaan?

Boulder opalen worden uit de grond gedolven, waar grote ijzerstenen rotsblokken aders van unieke en kleurrijke opaal vormen in hun scheuren. Deze grote rotsblokken worden gedolven in Outback Queensland . De rijke opaalvelden van Quilpie en Winton zijn geologische mekka's vol ijzerstenen.

Australische opalen hebben een onberispelijke reputatie vanwege het droge klimaat. Dit betekent dat opalen na verloop van tijd droger worden en minder snel barsten. Natuurlijk zijn er andere bronnen waar Boulder-opalen worden gedolven, waaronder de VS, Zuid-Amerika en Afrika. Toch heeft de Australische ijzersteen een reputatie voor het leveren van hoogwaardige Boulder-stenen.

6. Kunnen Boulder Opals barsten?

Dat wil niet zeggen dat elke Australische Boulder opaal perfect is. Gelukkig, als Boulder opalen gevoelig zijn voor barsten of craqueleren, gebeurt dat wanneer de steen wordt gesneden en voordat deze op de markt komt. Natuurlijk moet u altijd waakzaam zijn bij het kopen van Boulder opaal en alleen kopen bij gerenommeerde dealers zoals die op Opal Auctions.

7. Wat is goede of hoogwaardige Boulder Opaal?

Omdat we te maken hebben met een kleurrijke steen, hebben de beste variaties van Boulder Opals een diep verzadigde donkere basis die contrasteert met heldere, duidelijk gedefinieerde kleuren. Hoe groter het contrast tussen de basis en de accentkleuren, hoe hoger de kwaliteit van de steen. Toch heeft elke Boulder Opal zijn eigen unieke kleurenpalet en u kunt aangetrokken worden tot een kwaliteit Boulder Opal die niet per se zo hoog is als andere, maar een kleurenschema heeft dat u aanspreekt. Bij het kopen van Boulder Opals is het het beste om uw ogen te volgen, omdat ze u vertellen wat u het mooist vindt.

8. Wat is de beste vorm van Boulder Opal?

Wanneer u door Boulder opalen bladert, zult u een verscheidenheid aan unieke vormen tegenkomen, die vaak de ingewikkelde ijzersteen waaruit de steen is gesneden, blootleggen. Meestal volgen Boulder opalen de traditionele vorm van Opaal, een ovale steen met een hoge koepel. Deze specifieke vorm produceert echter veel afval, omdat het meeste ruwe gesteente wordt weggesneden. Daarom zijn natuurlijk gevormde opalen steeds populairder geworden. Het is niet alleen efficiënter en zuiniger om ruwe stenen te gebruiken, maar het ziet er ook uniek en prachtig uit. Meestal vindt u Boulder opalen in vrije vormen, maar ze zijn ook nog steeds te vinden in de traditionele ovale vorm.

9. Hoeveel zijn Boulder Opals waard?

Het waarderen van een Boulder opaal is een complex proces, en er moeten verschillende factoren worden beoordeeld, waaronder het patroon, de glans, de basiskleur, de grootte, het kleurenspel en meer. Eerst moet een opaal worden onderzocht, dan wordt de karaatgrootte bepaald en van daaruit kan de steen worden gewaardeerd. Zwarte opalen zijn het duurste type opaal en kunnen duizenden dollars per karaat kosten. Over het algemeen geldt: hoe minder zichtbaar de ijzersteen, hoe hoger het prijskaartje.

10. Waar kan ik Boulder Opal kopen?

Kortom, er is veel om te onthouden bij het kopen van Boulder opalen. Met deze informatie in de hand, koop altijd bij gerenommeerde juweliers die bereid zijn om al uw vragen te beantwoorden en met u samen te werken om de juiste steen te vinden.

Boulder-opalen zijn unieke en prachtige stenen, elk met zijn eigen kleurenspel, vorm en verhaal.

Klaar om de perfecte steen te onthullen? Bekijk onze brede collectie van prachtige Boulder opalen.

WINKEL VOOR BOULDER OPAL

4 mensen dit artikel nuttig vonden

Australische zwarte opaalinformatie

Australian Black Opal is een van de zeldzaamste edelstenen op aarde. Het heeft alle kleuren van de regenboog op een zwarte ondergrond waardoor de kleuren dansen.

Informatie over Boulder Opal

Boulder Opal is een van de meest ondergewaardeerde opalen op de markt. Kom meer te weten over deze unieke opaal en bekijk de prachtige stenen die we te koop hebben.

Opalen zorgen voor kleurrijke zaken

Met een passie voor opalen richtten Wayne en Estella Sedawie Opal Plus meer dan 14 jaar geleden op en hebben ontdekt dat internet een waardevol hulpmiddel is. Het is waar de meeste internationale transacties van het bedrijf plaatsvinden.