Hoe verzorg je opalen?
Dus u hebt zojuist een aanzienlijk bedrag uitgegeven aan uw Opalen en nu wilt u weten hoe u voor Opalen moet zorgen. Hier zijn een aantal handige tips, onderverdeeld naar specifieke Opaaltypen, die uw Opaal een leven lang helder houden.
Algemene tips voor alle opalen
Maak ze schoon met warm zeepsop en een zachte borstel.
Vermijd ultrasoonreinigers en chemische reinigingsmiddelen
Sommige zeldzame soorten opalen, zoals Tintenbar Opals , moeten in water bewaard worden om barsten te voorkomen. Meer hierover hieronder.
Vermijd het dragen van Opaal Sieraden in gebieden met een ruwe omgeving. Dit omvat tuinieren of de afwas doen.
Australische opalen
Er is een veelvoorkomend misverstand dat olie of huishoudelijke vloeistoffen Australische opalen kunnen beschadigen. Momenteel zijn er geen bekende verbindingen die een massief Australisch opaal kunnen binnendringen. De enige uitzondering hierop is Matrix Opal , dat poreus is. Een andere mythe is dat je je opaal in water moet weken. Dat heeft het niet nodig en het zal het niet verbeteren, omdat een massief opaal hier ongevoelig voor is. Het zal de steen niet beschadigen, dus als je dat wilt doen, ga je gang. Dunne opalen moeten in een hanger worden gezet en niet in een ring om de duurzaamheid te verbeteren. Ik heb al 20 jaar een bezelset Opal-ring en draag hem de hele tijd. Elke twee of drie jaar moet ik hem opnieuw polijsten, wat ik kan doen door hem in de ring te laten zitten.
Wanneer ze in sieraden worden gezet, moet de steen worden beschermd en mag hij niet uitsteken. Opalen houden er niet van om jarenlang in een kluis te worden bewaard. Om uw opaal schoon te maken, gebruikt u gewoon een zachte borstel of doek en een mild schoonmaakmiddel. Maak hem niet schoon met een ultrasoon apparaat, want dan kunt u de steen beschadigen. Om uw opaal binnenshuis optimaal te bekijken, moet het natuurlijke licht over uw schouder komen. Ga met uw rug naar een raam of deur staan en bekijk uw opaal.
WINKEL VOOR AUSTRALISCHE ZWARTE OPAAL
Opaal dubbelen en tripletten
Opaal Doublets en Opaal Triplets zijn geen natuurlijke opalen. Ze zijn behandeld en aan elkaar gelijmd. Het is niet aan te raden om ze in water te weken. Triplets kunnen na verloop van tijd loskomen. Tegenwoordig gebruiken ze een UV-lamp die ze aan elkaar lijmt, waardoor een stabielere Opaal ontstaat. Maak schoon met een zachte doek met een mild schoonmaakmiddel.
Ethiopische Opalen
Dit is wat de GIA in Amerika zei over Ethiopische Opaal "Dit is opaal uit de Welo-regio van Ethiopië. Het is voornamelijk Hydrophane, omdat het water absorbeert en van kleur kan veranderen. Om te bepalen of de opaal hydrophane is, maak je je hand nat en leg je hem op de Opaal. Als hij aan je hand blijft plakken, is het hydrophane. Stenen veranderen van kleur als ze nat zijn, maar keren later terug. Droog ze niet onder sterk licht.
WINKEL VOOR ETHIOPISCHE OPALEN
Nodule Opaal
Ook wel bruine opaal genoemd. Dit materiaal is gevoeliger voor craqueleren, maar ze maken verbluffende exemplaren met elektrische neonkleuren. Dit materiaal kan worden gestabiliseerd en moet alleen worden schoongemaakt met warm zeepwater.
Virgin Valley Opaal - VS
American Opal is een type kristalopaal met een hoog watergehalte. Het is gevoelig voor craqueleren. Sommige houtvervangende opalen leveren geweldige exemplaren op en lijken stabiel. Veel mijnwerkers behandelen deze kristalstenen. Voor een lange levensduur van deze opalen is het aan te raden om deze opalen in water te bewaren.
Mexicaanse Opalen
Mexicaanse Opaal heeft dezelfde verzorging nodig als Australische Opaal. Sommige natuurstenen hebben matrix eromheen die vloeistoffen kan absorberen en de matrix kan verkleuren. Maak de steen schoon met een mild schoonmaakmiddel.
Nu u weet hoe u voor opalen moet zorgen, kunt u een aantal van onze favoriete categorieën bekijken.
Gerelateerde veilingen
Bekijk onze gids over hoe je Opaal Sieraden kiest. Met zoveel verschillende stenen om uit te kiezen kan het een van de moeilijkste dingen zijn om te doen.
Zorgen voor uw kostbare Opaal Sieraden kan ervoor zorgen dat het een leven lang meegaat. Wij laten u een aantal simpele tips en schoonmaakmethoden zien om uw Opaal te laten schitteren.