Wayne Sedawie
Wayne Sedawie

Gepubliceerd op 15th Oct 2020

Hoe je de perfecte opaal verlovingsring kiest

hoe je de perfecte opaal verlovingsring kiest Traditioneel gezien zijn diamanten de edelsteen bij uitstek voor een verlovingsring, maar tegenwoordig zoeken vrouwen naar iets anders, iets unieks en iets moois. Hier komt opaalverlovingsringen tot zijn recht. Ze zijn licht van gewicht, groot en opvallend en de felle kleurflitsen zijn van een afstand te zien. Niemand zal ooit een opaal hebben die hetzelfde is als iemand anders, ze zijn echt 'one of a kind', unieke creaties uit de natuur. Wanneer ze in goud of platina zijn gezet en geflankeerd door diamanten, maken deze ringen echt een statement over de uniciteit van de persoon die ze draagt.

De aantrekkingskracht van Opaal komt door de stralende kleuren die in de steen te zien zijn. Deze caleidoscoop van kleuren wordt opalescentie genoemd en kan elke kleur van de regenboog laten zien, van paars tot rood. Voor koppels die op zoek zijn naar iets dat de individualiteit van de aanstaande bruid vertegenwoordigt, is er werkelijk niets zo mooi als een Opaal.

Opaal is de nationale edelsteen van Australië en is de laatste jaren steeds populairder geworden. Juweliers in Parijs zijn begonnen met het maken van een aantal geweldige sieraden met behulp van Opaal, wat aangeeft dat het een mainstream edelsteen wordt. Australië produceert bijna alle fijne Opaal ter wereld, variërend van de beroemde Zwarte Opaal tot Boulder Opaal.

Populariteit van opaal

Vóór de jaren 1800 werd opaal hoog aangeschreven als een van de zeldzaamste en meest prestigieuze edelstenen die er waren. Men dacht dat het liefde, passie en creativiteit bracht aan iedereen die het droeg. De kleuren betoverden mensen en de grote stenen gaven de drager een indruk van rijkdom.

In de 19e eeuw was er een personage in een verhaal dat een betoverde Opaal droeg die in as veranderde toen hij water raakte. Na dit verhaal ontstond het gerucht dat Opaal ongeluk bracht. Dat, gecombineerd met de marketingcampagne van DeBeers "A Diamond is forever", zorgde ervoor dat Opaal minder populair werd in verlovingsringen. Opalen zijn nu de zesde meest populaire steen voor gebruik in een verlovingsring.

De perfecte opaalring kiezen

Met zoveel kleuren en variëteiten van Opaal kan het moeilijk zijn om de perfecte Opaal Ring te kiezen. Wanneer u op zoek bent naar een Opaal, zijn hier enkele tips.

Vorm

De meeste opalen zijn ovaal van vorm omdat het ruwe materiaal zich leent voor deze vorm. Als u op zoek bent naar een Boulder Opal, worden deze meestal bewaard als een vrije vorm.

opaal verlovingsring - opaalvorm

Lichaamskleur

Lichte opaal, Zwarte Opaal of iets ertussenin zoals Boulder Opaal of Matrix Opaal. De lichaamskleur van de Opaal (licht of donker) bepaalt hoe de opaalkleuren worden weergegeven. Hoe donkerder de lichaamskleur van de opaal, hoe feller de opaalkleuren zullen zijn. Daarom is Zwarte Opaal de duurste Opaal van allemaal.

opaal verlovingsring - opaalkleur

Opaal kleur

De kleur die de Opaal laat zien, bepaalt niet alleen de waarde, maar is ook het meest aantrekkelijke deel van de Opaal. Met zoveel kleuren moet de drager er zeker van zijn dat hij ze leuk vindt. Paars en blauw zijn de meest voorkomende kleuren, die overgaan in groen, geel en uiteindelijk oranje en rood. Hoewel rood de zeldzaamste en duurste kleur is, betekent dit niet dat het de eerste keuze is voor een opaal verlovingsring.

Locatie

Soms kunnen bepaalde locaties sentimenteel zijn. Als er opaal in dit gebied wordt geproduceerd, kan het een doordachte en mooie keuze zijn voor een opaalverlovingsring. Opaal wordt geproduceerd in Australië, Ethiopië, Mexico, Europa, de VS en Zuid-Amerika.

Ringontwerp

Opaal verlovingsringen moeten elke dag gedragen worden en vereisen daarom speciale verzorging . De meeste ringen hebben een Opaal bezel met metaal rondom de randen van de Opaal. Dit helpt de Opaal te beschermen tegen langdurig dragen. Voor degenen die zich niet in een omgeving bevinden waar de ring aan een zware omgeving wordt blootgesteld, is een traditionele solitaire ring perfect.

Opaal wordt gecomplimenteerd door geelgoud, witgoud, platina en zelfs zilver. Het zijn de magische kleuren van Opaal die mensen ernaar toe trekken. Degenen die voor Opaal verlovingsringen kiezen, zullen een werkelijk unieke ring hebben die een leven lang meegaat als er goed voor wordt gezorgd.

Enkele van onze favoriete opaal verlovingsringen

Zwarte opaal met diamanten gezet in 18K geelgoud. $390

zwarte opaal verlovingsring

Boulder Opal gezet in zilver - $480

verlovingsring met boulderopaal

Zwarte Opaal in witgoud - $1200

zwarte opaal in witgoud

Zwarte opaal gezet in goud met diamanten. $390

zwarte opaal verlovingsring

Zwarte Opaal in platina - $2600

zwarte opaal verlovingsring

Zwarte Opaal in witgoud - $3990

zwarte opaal in witgoud

Kristalopaal in witgoud - $890

kristal opaal in witgoud

Bekijk meer ringen

2 mensen dit artikel nuttig vonden

Informatie over Boulder Opal

Boulder Opal is een van de meest ondergewaardeerde opalen op de markt. Kom meer te weten over deze unieke opaal en bekijk de prachtige stenen die we te koop hebben.

Gids voor de helderheid en de lichaamskleur van Opal

De Opal Body Tone Guide is ontworpen en gemaakt door de Opal Association of Australia en is bedoeld als leidraad voor zwarte opaal en boulderopaal.

Australische Boulder Opal Rough-kaart