Gepubliceerd op 11th Mar 2020
Is Ethiopische opaal duur of betaalbaar?
Is de een beter dan de ander? Toevallig domineert Australische opaal nog steeds de markt en produceert het enkele van de hoogste kwaliteit opalen ter wereld. Maar deze elitestatus heeft een prijs, en Australische opalen zijn notoir duur. Wat de vraag oproept: is Ethiopische opaal duur?
Er is maar één manier om die vraag te beantwoorden, maar het is niet zo eenvoudig als je zou denken. Om te bepalen of Ethiopische opalen duur zijn, moeten we de waarde van alle opalen onderzoeken: wat maakt ze waardevol? Welke kenmerken zijn het meest gewenst? Wat hebben dingen als schittering, kleurenspel en oorsprong te maken met waarde? Lees verder terwijl we al je vragen beantwoorden en de waarde van Ethiopische opalen tot op de bodem uitzoeken.
Hoe opalen te waarderen
Opalen behoren tot de meest intrigerende edelstenen ter wereld. Ze kunnen een donkerdere lichaamstoon hebben, of een melkachtige, lichte toon. In beide gevallen is er één ding zeker aanwezig: een vurige flits van kleur die over de steen straalt. Wanneer u een opaal in uw hand houdt, wees dan niet verbaasd als u het onmogelijk vindt om de talloze kleuren die naar u fonkelen te tellen.Er zijn miljoenen edelstenen in de wereld, maar slechts één familie produceert genoeg kleurenspel om een eigen terminologie te hebben. Opalescentie verwijst naar de regenboogachtige caleidoscoop van kleuren die je in een opaal edelsteen ziet. Eerlijk gezegd zul je geen andere edelsteen vinden die zo opvallend en kleurrijk is als een opaal. Waarom zo uitgebreid ingaan op kleur? Omdat het juist dit ene bepalende kenmerk is dat de waarde van een opaal kan maken of breken. En dat is nog niet alles; edelsteenkundigen waarderen opalen op basis van:
- Schittering
- Kleurenspel
- De richting van kleuren en patronen
- Huidige insluitsels
- Oorsprong
Voor dit artikel gaan we de focus verscherpen op de oorsprong van opalen. Nu we de basis hebben gelegd voor wat opalen waardevol maakt, kunnen we de vraag beantwoorden:
Is Ethiopische Opaal duur?
In tegenstelling tot zijn Australische neef is Ethiopische opaal goedkoop en betaalbaar. Dit is misschien wel de belangrijkste reden waarom Australische opalen nu 95% van de wereldwijde opaalvoorraad leveren. Hoewel dat aantal schrikbarend hoog lijkt, bedenk dat Australië slechts 25 jaar geleden alle opalen ter wereld leverde. Met andere woorden, de markt wordt in de loop van de tijd langzaam gelijkgetrokken. Wat betekent dat in termen van waarde? Nou, als Australië een overvloedige voorraad opalen heeft, heeft Ethiopië dat dan ook? Integendeel.Ethiopische opalen zijn zeldzaam
Opalen zijn er in Australië in overvloed, wat hun waarde niet vermindert, maar juist verhoogt. Hoewel het tegenstrijdig lijkt, betekent deze overvloed aan edelstenen dat Australische verkopers controle hebben over het prijssysteem. Ethiopië heeft daarentegen slechts een fractie van de Australische voorraad. En hoewel deze edelstenen zeldzamer zijn dan Australische opalen, zijn ze verrassend genoeg goedkoper. Krabt u zich al achter uw oren? Veel mensen vragen zich af: waarom zijn Ethiopische opalen goedkoper? Nou, hoewel Ethiopische opalen zeldzamer zijn dan Australische, is er nog steeds een ruime voorraad beschikbaar. Wat betekent dat voor kopers die opalen van hoge kwaliteit willen kopen die betaalbaar zijn? Er is nog een andere optie beschikbaar. Vroeger had u één optie om opaal te kopen. Nu zijn er twee toonaangevende spelers in de arena, met kleine groepjes die bijdragen van over de hele wereld . Dus, als ze betaalbaar zijn, hoeveel kosten Ethiopische opalen dan?Prijs van Ethiopische Opaal per karaat
Gezien de factoren die we eerder bespraken over de waarde van opaal (kleurspel, patroon, intensiteit, schittering en oorsprong), hoeveel kosten deze edelstenen? Uiteindelijk varieert het prijsbereik enorm, aangezien geen twee edelstenen hetzelfde zijn. Gemiddeld kunt u verwachten ergens tussen de 10 en 250 per karaat te betalen. Natuurlijk hebben goedkopere opalen meer insluitsels, gebreken en een doffere kleur. Omgekeerd zullen de juwelen van de hoogste kwaliteit een prachtig kleurenspel, lichaamskleur en schittering opleveren. Er zijn verschillende variabelen waar u op moet letten bij het kopen van Ethiopische opalen. Toch zullen de beste beschikbare bijna synthetisch lijken vanwege hun vermogen om een schitterend, flitsend licht na te bootsen.We zijn nu aangekomen bij een cruciaal punt: er is geen gebrek aan namaakjuwelen die op het internet worden verkocht als authentieke Ethiopische opalen. Om uzelf te beschermen tegen oplichting, moet u ervoor zorgen dat u een bewijs van herkomst ontvangt voordat u uw aankoop doet. Heeft er nog iets anders invloed op de prijs van Ethiopische opaal?
De kern van de zaak
Als u dol bent op opalen, maar niet zo handig bent met het betalen van hoge prijzen voor edelstenen van hoge kwaliteit, verken dan Ethiopische opalen. Deze unieke edelstenen worden snel de meest gewilde opalen die er zijn. Bovendien wilt u niet wachten om Ethiopische opalen te kopen, omdat de prijzen waarschijnlijk in de loop van de tijd zullen stijgen.Op dit moment zijn dit betaalbare edelstenen. Maar wat gebeurt er als Ethiopië zijn claim als de belangrijkste leverancier van opalen vestigt? Met steeds meer ontdekkingen in het hele land, overspoelen opalen de markt. Wat ooit werd beschouwd als een ongelooflijk zeldzaam juweel, wordt niet mainstream. Waar u ook edelstenen koopt, u hebt waarschijnlijk een infiltratie van Ethiopische opalen opgemerkt. Wat betekent dat voor u als koper? Op dit moment zijn deze edelstenen betaalbaar, maar het is niet te voorspellen wat de toekomstige vraag met de prijspunten zal doen.
Als we één ding hebben geleerd van het werken met juwelen in de afgelopen decennia, is het wel dat markttrends komen en gaan. Wat vandaag populair is, kan over 5 jaar alweer uit de mode zijn. Eén ding is echter zeker: opalen zijn een magnetiserend juweel dat universeel geliefd is, en we denken niet dat dat snel zal veranderen.
Bent u gecharmeerd van opalen? U bent in goed gezelschap! Kom meer te weten over Ethiopische opalen of blader door onze catalogus om deze zeldzame, betaalbare juwelen voor uzelf te bemachtigen .
WINKEL VOOR ETHIOPISCHE OPAAL
Gerelateerde veilingen
Kristalopaal is een type opaal dat bekendstaat om zijn doorschijnendheid en levendige irisatie. In deze gids leiden we je door alles wat je moet weten over deze prachtige steen.
Ethiopische opalen zijn een relatief nieuwe groep hydrofaan-opalen met een indrukwekkend kleurenspel in verschillende patronen. Leer de geschiedenis en het gebruik van Ethiopische opalen!
23rd May 2018