Gepubliceerd op 8th Oct 2019
Gewijzigd op 9th May 2023
Opaal Geboortesteen? Dit Is Wat Het Betekent
Hoewel opalen prachtige edelstenen zijn die er bij iedereen prachtig uitzien, heeft het voor mensen die in oktober zijn geboren een extra vleugje betekenis. Opaal is de traditionele en moderne geboortesteen voor de maand oktober (samen met de geboortesteen toermalijn). Het woord 'Opaal' zou een afgeleide zijn van het Sanskrietwoord upala , wat edelsteen betekent, en van het Griekse opallios, wat 'een verandering van kleur zien' betekent. Deze magische edelsteen is er in verschillende soorten, voor elke stijl en voorkeur. Of u nu de voorkeur geeft aan donkere of lichte stenen, kleurrijk of ingetogen, er is een opaal die bij u past. Als geboortesteen van oktober zit opaal vol met symboliek en betekenis. Maar wat is de betekenis van het woord Opaal?
video: https://www.youtube.com/watch?v=7YgRcJVknvc
De naam Opaal is afgeleid van het oude Sanakrit Upala, wat kostbare steen betekent, en later van het Griekse Opallios, wat 'het zien van een verandering van kleur' betekent.
Er wordt gezegd dat opalen vervreemde familieleden kunnen helpen de weg naar huis te vinden en verzoening te bewerkstelligen.
Opaal heeft in veel oude culturen (Hindoeïstische, Griekse en Romeinse culturen) een hoge betekenis vanwege zijn voorspellende vermogen.
Opaaltalismannen en amuletten worden gezien als symbolen van voortdurend veranderend geluk en helende krachten.
Er wordt gezegd dat opaal holistische krachten heeft en de drager inzicht geeft in hogere machten.
Opaal is een zeldzame edelsteen die bestaat uit gehydrateerde silica. Opaal wordt gedolven in Australië, Ethiopië, Mexico en Europa.
Opaal is de geboortesteen van oktober en wordt door zakenmensen en reizigers bewonderd als een veilige reisamulet.
Opaal staat bekend als de koningin onder de edelstenen en wordt beschouwd als een halfedelsteen.
Opalen en geluk
Gedurende een groot deel van de geschiedenis werden opalen beschouwd als geluksbrengers en als een van de meest magische edelstenen. Vanwege hun zeer gewilde kleurenspel en verbluffende natuurlijke eigenschappen werd de opaal zeer gewaardeerd en begeerd. Opaal werd vroeger beschouwd als de steen van koningen. In de Romeinse tijd was het zeer gewild en werd het beschouwd als de tweede steen na smaragd edelstenen . De geschiedenis leert ons dat de Romeinse keizers hun vrouwen opalen gaven omdat men geloofde dat opalen geluk zouden brengen aan de drager. Opalen werden gedragen en rondgedragen als een amulet, waarvan men geloofde dat ze bescherming en geluk brachten.
Opalen en symboliek
Opalen symboliseren vertrouwen, loyaliteit en worden gezien als een symbool van hoop, puurheid, geluk en trouw. Of het nu waar is of niet, dit zijn allemaal goede concepten die een extra vleugje betekenis toevoegen aan de edelsteen.
Opalen en helende krachten
Hoewel velen niet meer geloven in de helende krachten van edelstenen, zijn er nog steeds mensen die de therapeutische eigenschappen van een edelsteen waarderen. Mensen geloofden dat opalen verschillende ziektes konden genezen, waaronder oogziekten. Het werd gezien als iets dat het kwaad kon afweren en de drager veilig kon houden. Voor mensen met blond haar werd gedacht dat opalen de kleur konden behouden en ervoor konden zorgen dat het niet donker werd.
Opalen en magische krachten
Mensen zijn al sinds de oudheid gefascineerd door het idee van onzichtbaarheid. Op een gegeven moment werd gedacht dat Opalen de eigenaar de kracht van onzichtbaarheid gaven! Wie zou er nou geen steen willen bezitten die de drager onzichtbaar maakt? Vanwege deze connotatie associeerden sommige mensen Opalen echter met dieven en rovers, bewerend dat Opalen hen beschermden en hen de kracht gaven om zich te verbergen. Dit leverde de prachtige edelsteen de onterechte bijnaam op – Beschermheer van Dieven. Hoewel het heel gemakkelijk zou zijn geweest om erachter te komen of dit echt waar was (heeft niemand eraan gedacht om een Opaal te dragen en te controleren of ze onzichtbaar werden?), bleef de mythe tot voor kort bestaan.
Opalen en pech
Hoewel opalen begeerd werden vanwege hun veronderstelde vermogen om geluk te brengen, was er een periode in de tijd dat deze prachtige edelsteen geassocieerd werd met het brengen van ongeluk. Dit is grotendeels te danken aan de publicatie van een roman van Sir Walter Scott, Anne of Geierstein, waarin het hoofdpersonage, Anne, een opaal droeg die van kleur veranderde om haar stemmingen weer te geven. In de finale van het verhaal werd het vuur van de opaal geblust toen er wijwater op werd gesprenkeld en de dame stierf kort daarna. Dit verhaal werd wijdverspreid en opalen werden geassocieerd met ongeluk en boze geesten.
Daarnaast weigerden veel juweliers om met opalen te werken, omdat ze erg moeilijk te snijden en te vormen zijn vanwege hun kwetsbaarheid en er altijd een kans was dat de steen zou breken. Als gevolg hiervan begonnen mensen opalen te associëren met ongeluk. Er doken andere verhalen op over ziekte, aandoeningen en de dood van opalen en de steen begon uit de gratie te raken. Hoewel opalen het grootste deel van hun slechte reputatie hebben overwonnen, bestaan ze nog steeds (in veel mindere mate). Interessant genoeg wordt aangenomen dat het ongeluk degenen die in oktober zijn geboren niet zou treffen, omdat het hun geboortesteen is. Hoewel deze opvattingen in het Westen overheersten, bleven opalen in Aziatische landen hoop en geluk symboliseren en voor de oorspronkelijke bewoners van Australië werd het gezien als de steen van goden. Hoewel we nu weten dat opalen geen ongeluk veroorzaken, is het duidelijk dat de steen zelf wat ongeluk heeft geleden vanwege al deze oneerlijke associaties.
Tegenwoordig worden opalen gewaardeerd om hun schoonheid en zijn ze zeer gewild in sieraden. Opalen hebben deze oneerlijke negatieve connotaties overwonnen en zijn nog steeds een verbluffende edelsteen, niet alleen voor degenen die in oktober zijn geboren, maar voor iedereen die het geluk heeft er een te bezitten.
WINKEL VOOR OPALEN
Gerelateerde veilingen
Kristalopaal is een type opaal dat bekendstaat om zijn doorschijnendheid en levendige irisatie. In deze gids leiden we je door alles wat je moet weten over deze prachtige steen.
Ethiopische opalen zijn een relatief nieuwe groep hydrofaan-opalen met een indrukwekkend kleurenspel in verschillende patronen. Leer de geschiedenis en het gebruik van Ethiopische opalen!
23rd May 2018