Gepubliceerd op 8th May 2018
Gewijzigd op 3rd Dec 2023
Opaalfestivals en opaalshows in Australië
Als u een reis naar Australië plant, wilt u misschien iets iconisch doen en een aantal van de geweldige opaalshows bezoeken. De jaarlijkse shows vinden doorgaans plaats tussen maart en augustus. De shows in de opaalvelden zijn tussen maart en juli, wat wordt beschouwd als een aangenamer tot koeler weer om die opaalvelden te bezoeken. Als u van plan bent om de opaalvelden in Zuid-Australië te bezoeken, kunt u vanuit Adelaide door de opaalmijnsteden rijden om Ayers Rock (Uluru) te bezoeken.
Voor de liefhebbers en liefhebbers van opaal is dit een geweldige gids voor alle Australische opaalfestivals en -shows.
OPAAL SHOWS IN AUSTRALIË
Mis de beste collectie zeldzame en verbazingwekkende opalen niet. Wanneer is het, vraagt u zich af? De huidige data voor het Australian Opal Show Circuit van 2018 zijn nu bekendgemaakt.
COOBER PEDY OPAALFESTIVAL
Het Australische opaalshowcircuit begint in Coober Pedy. Centraal gelegen in Zuid-Australië wordt het de 'Opaalhoofdstad van de wereld' genoemd vanwege de hoeveelheid opalen die in het gebied worden gedolven. Vroeger bezochten reizigers vaak de beroemde Ayes Rock en de opaalvelden van Zuid-Australië om de geschiedenis van het land te ervaren. April is een goede tijd om de opaalvelden van Coober Pedy te bezoeken, omdat de temperaturen mild zijn, terwijl het weer te warm is in de zomermaanden. Er zijn ook andere opaalvelden in de buurt die een bezoek waard zijn, waaronder Mintabie en Andamooka. De gemeente ligt 900 km onder Adelaide International Airport en 750 km van Alice Springs, waar u de beroemde Ayres Rock kunt bekijken. Bekijk Coober Pedy Opals
WINTON OPAL FESTIVAL - QBOA
De Queensland Boulder Opal Association (QBOA) organiseert de jaarlijkse Winton Opal Festival. Dit festival is geschikt voor alle liefhebbers van Boulder Opal . Winton ligt in centraal Queensland. Het ligt op 1.368 kilometer van Brisbane International Airport, dus het is het beste om 1,5 dag te reizen om in Winton aan te komen. De wegen in Winton zijn volledig toegankelijk, vervoer is beschikbaar per auto, bus, trein en luchthaven. De Winton opaalshow toont ook boulder opalen uit de velden van Jundah en Quilpie. De tentoongestelde boulder opalen zijn er in alle vormen, zoals ruw, gefacetteerd, gepolijst en sieradensets. Er wordt ook een speciale sieradenontwerpwedstrijd tentoongesteld en uitgereikt op de laatste avond van het festival.
YOWAH OPAAL SHOW
De Yowah Opal Show ligt op iets minder dan 1.000 km landinwaarts rijden van Winton. Er zijn veel campers en SUV's die een paar extra dagen blijven om van het landschap te genieten en om te gaan met de vriendelijke mensen uit deze stad. Opalen uit de Koroit opaalvelden zijn aanwezig in deze show, samen met verschillende soorten Boulder opalen uit Queensland. Koroit is een klein stadje in Queensland dat op een uur rijden van Yowah ligt. De hele stad steunt dit fantastische opaalfestival en velen doen mee aan de Yowah Designer Opal Jewelry Competition. Het vindt meestal plaats vlak voor de Lightning Ridge opaalshow, rond half juli. Dit is een echt uniek festival dat een must is voor opaalliefhebbers. Bekijk Yowah Opals
LIGHTNING RIDGE OPAAL FESTIVAL
Op 575 km van Yowah ligt het Lightning Ridge Opal Festival. Lightning Ridge ligt in de staat NSW en staat bekend als de thuisbasis van de beroemde Black Opal . Het opaalfestival vindt jaarlijks plaats eind juli. Elk jaar zijn de data iets anders, dus bekijk altijd deze pagina voor de actuele details.
Om de twee jaar worden de Opal Jewelry Awards gehouden tijdens de opaalshow. De volgende wedstrijd vindt plaats in 2019. Dit belooft veel meer opaalgroothandelaren naar de show te trekken en de hele stad doet mee aan het evenement. Zwarte opaalstenen, ruwe opaal en boulderopalen worden tentoongesteld in deze sthow. Er is een speciaal evenement genaamd Opal Queen Ball voor dames en je moet ouder zijn dan 18 om mee te doen.
GOLD COAST OPAAL SHOW
Dit jaar is de Gold Coast Opal Show een week na de Lightning Ridge Opal Show. De nabijheid maakt het makkelijker om te organiseren voor kopers die willen vliegen vanaf Coolangatta airport. De afstand is een half uur rijden vanaf de show. D it is een tentoonstelling in Australië's speeltuin, de Gold Coast. Het is een andere sfeer vergeleken met de schoonheid van de Outback. Er zijn prachtige stranden, themaparken en restaurants die het een leuk evenement maken voor iedereen. Deze show toont geweldige opalen van alle velden in Australië. Gold Coast ligt op iets minder dan 800 kilometer van Lightning Ridge, dus het is een goede dagtrip. Nog een waarschuwing voor degenen die erheen rijden, vermijd om vroeg in de ochtend te vertrekken vanwege de vele kangoeroes op de wegen. Het is het beste om ongelukken te voorkomen door de bergrug rond 8 uur 's ochtends te verlaten.
ANAKIE GEMFEST
Deze show bevat alle edelstenen van Australië, van opalen, saffieren, smaragden en goud
nuggets. Het loopt meestal van begin tot half augustus.
Gerelateerde veilingen
Australian Black Opal is een van de zeldzaamste edelstenen op aarde. Het heeft alle kleuren van de regenboog op een zwarte ondergrond waardoor de kleuren dansen.
Boulder Opal is een van de meest ondergewaardeerde opalen op de markt. Kom meer te weten over deze unieke opaal en bekijk de prachtige stenen die we te koop hebben.