Gepubliceerd op 17th Jul 2018

Opaal inleg

wat is opaal inleg

Inlay is een methode van sieraden maken die is geëvolueerd om Opal Inlay te omvatten. Inlay sieraden worden al eeuwenlang gemaakt. Van inheemse Amerikaanse indianen die turkoois gebruikten in kralen en tribale settings tot oude Zuid-Amerikaanse beschavingen. In Italië in de 18e eeuw maakten ze inlay in schildpadden.

Hoe maak je sieraden met opaalinleg?

Opaal inleg sieraden zijn ingelegd met zwart gemaakte kristal opaal. Het wordt vaak gevonden in Opaal ringen , maar kan ook worden gevonden in oorbellen en hangers. De achterkant van de zetting is zwart gemaakt, zodat de opaal, wanneer gezet in het sieraad, wordt versterkt en er helderder uitziet. Opaal wordt geselecteerd voor fijne bezelzetting en wordt aan de achterkant ondersteund door de sieraden. Er worden kleine kanalen gemaakt om de Opaal vast te houden en het metaal wordt strak om de Opaal gewikkeld, waardoor deze sterker wordt. Opaal inleg is complex en tijdrovend om te maken en in te leggen. Eerst moet de ideale ruwe opaal worden verkregen. Ruwe kristal opaal is ideaal voor gebruik in inleg. Het meeste komt uit de opaalvelden van Cooper Pedy, Zuid-Australië, met een kleinere hoeveelheid van Lighting Ridge.

Voorbeelden van opaalinlegwerk Dit is niet zo eenvoudig als je zou denken, omdat de opaal schoon moet zijn en geen insluitsels, scheuren of potchlijnen moet hebben. Opaalmijnwerkers verkopen ruwe stukken in partijen en de inlegfrees verliest meer dan 50% van een partij door insluitsels en het wegsnijden van de kristalopaal om in te leggen. De opaalfrees maakt eerst de kristalopaal schoon. Geopaliseerde schelpen zijn hiervoor ideaal, omdat veel ervan dun zijn en felle kleuren hebben. De dikte van de opaal is geen probleem bij opaalinleg, omdat de opaal wordt ondersteund door de sieraden waarin deze wordt gezet. Nadat hij de kristalplak heeft schoongemaakt, moet hij markeren waar hij het kristal zal zagen om het op zijn ontwerp te laten passen. Er worden veel opaal weggesneden om de ontwerpen te maken. Tegenwoordig wordt de meeste opaalinleg in zilver in Azië gemaakt vanwege de arbeidskosten, omdat het erg arbeidsintensief is. Gouden ringen worden in Australië gemaakt volgens een vast ontwerp om niet zoveel opaal te verspillen. Gebogen of golvende patronen zijn erg moeilijk te vormen.

Opaal inleg Matching Opal Inlay oorbellen zijn te vinden in Inlay opal oorbellen omdat het makkelijk is om vergelijkbare kleuren en vorm designs te matchen. De Opal kan in stukken worden gesplitst terwijl de cutter de insluitsels verwijdert. Hierdoor kan de Opal in elke oorbel een vergelijkbare look hebben.

Hoe verzorg je opaalinlegwerk?

Opaal Inlay Sieraden moeten net zo goed verzorgd worden als alle andere Opaal Sieraden. Omdat de Opaal in de inlay dun is, is het belangrijk om er zeker van te zijn dat je hem niet tegen iets hards stoot. De Opaal wordt over het algemeen aan de zijkanten beschermd door de instellingen, omdat het voornamelijk kracht van bovenaf is, wat een probleem kan zijn.

WINKEL VOOR OPAALINLEG

2 mensen dit artikel nuttig vonden