Ross Sedawie
Ross Sedawie

Gepubliceerd op 5th Feb 2019

Opalen van over de hele wereld

Opalen van over de hele wereld Wist je dat Opalen overal ter wereld te vinden zijn? Laten we de Opalen van de Wereld verkennen.

Australische opalen zijn de afgelopen eeuw de belangrijkste bron voor opalen geweest. Naar schatting komt 97% van de productie uit Australische opaalvelden.

De nieuwste opaalvelden bevinden zich in Ethiopië. Ze begonnen iets meer dan 10 jaar geleden met de productie van opalen in commerciële hoeveelheden. De oudste geregistreerde opaalmijnen bevinden zich in Slowakije, die kristalopalen produceerden.

Kopers van opalen kunnen online alle schitterende opalen van over de hele wereld bekijken en de spectaculaire kleurenpracht met elkaar vergelijken en contrasteren die geen enkele andere edelsteen vertoont.

opaal schatten van het woord

Van zeldzame harlekijnzwarte opalen tot de verbluffende honingraatpatronen op Ethiopische opalen, elk land biedt een opaal die uniek is. Dit geeft elke eigenaar het genoegen om zijn eigen individuele stuk te bezitten dat niemand anders heeft. Vergeleken met andere edelstenen die er hetzelfde uit kunnen zien, zoals saffieren, robijnen en zelfs diamanten.

Opaal is gecreëerd door moeder natuur en het is zeldzaam om twee bijpassende opalen te krijgen. Dit is een van de redenen waarom opalen zo populair zijn en een goede waarde behouden, aangezien de vraag meer toeneemt dan het aanbod.

Belangrijkste opaalproducerende gebieden:

Australische opaal

1. AUSTRALISCHE OPALEN

Zwarte opalen uit Lightning Ridge hebben een lichaamskleur tussen N1 en N4 voor zwart en N5 en N6 voor halfzwarte of donkere opalen.

  • Boulder opaal uit Queensland. Boulder opaal wordt gevonden over een groot gebied in Queensland en bestaat uit ijzersteen met insluiting van opaalkleur in de naden. Matrix boulder opaal heeft ook aderinsluitingskleuren.

  • Coober Pedy opaal uit Zuid-Australië. Coober Pedy produceert goed vuur in witte opalen en kristalopalen, wat goed materiaal is voor doubletten of triplet opalen.

  • Roze opaal is gevonden in West-Australië en heeft een vergelijkbare samenstelling als Mookatiet.

  • Tintenbar opaal is een klein opaalveld in New South Wales dat vulkanisch opaal is. Er is slechts een kleine productie geweest en de meeste worden tot doubletten gemaakt.

  • Andamooka is beroemd om zijn opalen van de geschilderde dame. De opalen zijn niet geverfd, maar worden op natuurlijke wijze gevormd.

  • Kristalopaal van Lightning Ridge is over het algemeen sterkere multi-vuurkristallen dan opaal uit Zuid-Australië en wordt ook in piepblauw tot helder ondoorzichtig gevormd.

Ethiopische Opaal

2. ETHIOPISCHE OPAAL

  • Welo-opaalstenen zijn opalen die gewonnen worden in het bergachtige gebied Welo.

  • Mezezo opaal is een vulkanische opaal en is hydrofaan. Het staat bekend om prachtige patronen van honingraat tot slangenpatronen.

Grote stukken ruw steen worden als proefstuk verkocht, omdat er scheuren of insluitsels in kunnen zitten voordat ze in kleinere stenen worden gesneden.

Gerookte opalen zijn behandelde natuurlijke kristalopalen die na behandeling een donkere tot zwarte uitstraling krijgen.

Amerikaanse Opaal

3. AMERIKAANSE OPAAL

Amerikaanse opalen zijn verspreid over een groot gebied van Utah tot Nevada.

Virgin Valley staat bekend om de meest unieke opaalspecimens en de meeste opalen worden gestabiliseerd aangeboden.

Utah heeft Utah lace Opal , het lijkt op agaat, gekleurde silica sinister opaal. Het werd gevormd door hete vloeibare silica die een naad van Haylite opaal afzette. Ook Candy stripe wordt gevonden in Utah.

Spencer opaal Idaho wordt vaak in doubletten verwerkt om de opaalplakken te versterken.

Mexicaanse Opaal

4. MEXICAANSE VUUROPAAL

Kristalvuuropalen zien er prachtig uit als gefacetteerde Mexicaanse vuuropalen met diep oranje tot gele zonsondergang vuurtinten. Ze kunnen in artistieke vormen voorkomen en worden verwerkt tot unieke sieraden.

  • Luipaardopaal heeft een speelse kleur die bekendstaat als Zimapán, met gekleurde vlekken in gestolde vulkanische as.

  • Cantera-opalen hebben tinten die in een natuurlijke structuur zijn ingebed. Deze tinten kunnen variëren van ivoor tot crème tot bruin en worden geclassificeerd als goede cabochon-opalen.

  • Madagaskar-opalen hebben een prachtige zonsondergang- tot geelachtige tint en staan bekend als pyrophaneopalen of girasol-vuuropalen.

Braziliaanse Opaal

5. BRAZILIAANSE OPAAL

Braziliaanse opalen hebben een goede reputatie als stabiele opaal vanwege een laag watergehalte en hebben ongelooflijk mooie kristalopalen. Ook Brazilië heeft prachtige tweekleurige gele kristallen die zijn gefacetteerd tot verbluffende stenen met aardse kleuren. Opaal vormt zich ook in veldspaat in verschillende opaalvelden.

Hondurese Opaal

6. HONDURISCHE OPAAL

Hondurese opaal is vulkanisch en varieert aanzienlijk van melkachtig wit vuur tot donker tot zwarte matrix, bekend als zwarte matrix opaal, dat poreus is en moeilijk glad gepolijst kan worden. Hondurese zwarte opaal kan prachtige gebandeerde opaaladers hebben in verschillende sterke kleuren.

Slowaakse Opaal

7. SLOWAKIJE OPAAL

Slowaakse opaal heeft aardse kleuren van geel tot bruin en enkele bandenpatronen zoals houtvervangende opaal, maar heeft geen kleurenspel zoals de meeste andere opalen.

Indonesische Opaal

8. INDONESISCH OPAAL

Lokale verkopers verkopen veel Ethiopische opalen als Indonesische opaal, maar het is nu moeilijk om lokale opalen te vinden, behalve de versteende houtopaal die meestal wordt behandeld door te koken, maar die prachtige patronen vertoont. Het land heeft ook wat Opalite.

Tanzaniaanse Opaal

9. TANZANIAANS OPAAL

Tanzaniaanse opalen zijn de groen gekleurde Prase opaal met wat oranje rollende kattenoog opalen, maar alleen in kleine productie. Tanzaniaanse opaal is een geel getinte dendritische opaal.

Peruaanse Opaal

10. PERUAANSE OPAAL

Peruaanse opaal wordt hoog in het Andesgebergte gevonden in roze en blauwgroene kleuren en soms gemengd met druzy chalcedoon.

Opalen van de wereld

3 mensen dit artikel nuttig vonden

Informatie over Boulder Opal

Boulder Opal is een van de meest ondergewaardeerde opalen op de markt. Kom meer te weten over deze unieke opaal en bekijk de prachtige stenen die we te koop hebben.

Gids voor de helderheid en de lichaamskleur van Opal

De Opal Body Tone Guide is ontworpen en gemaakt door de Opal Association of Australia en is bedoeld als leidraad voor zwarte opaal en boulderopaal.

Australische Boulder Opal Rough-kaart