Zwarte Opaal Hanger Veroorzaakt Bijna Echtscheiding
Dit verhaal is geschreven door Estela Sedawie in 1993. Estela is de vrouw van Wayne Sedawie, eigenaar van Opal Plus. Dit verhaal is fantastisch!
Wayne en ik reden in 1993 naar een van de mijnstadjes in Lightning Ridge. Het waren de schapenboerderijen in Glengarry, ongeveer anderhalf uur rijden van Lightning Ridge. Het regende hard, maar we vonden de rit niet erg - ik vond deze reis spannend, want ik ben hier nog nooit eerder geweest.
Het was geen goede dag om te speuren omdat het regende, maar we waren vastbesloten om wat Opalen te krijgen. Wayne vulde zijn emmers met zoveel opaal; potch met kleur en de rest is gewoon iets om mee te spelen. We vonden dit stuk ruwe opaal dat een beetje kleurflits vertoonde.
Ik zei tegen Wayne dat ik dit mee naar huis zou nemen en het zelf zou snijden. Het werd donker en we besloten in te pakken en te vertrekken. Toen we richting Lightning Ridge reden, realiseerden we ons niet dat de zware regenval zoveel overstromingen had veroorzaakt en de wegen in een modderige modderweg had veranderd. Ik dacht, geen zorgen Wayne; we hebben onze mobiele telefoons bij ons, we kunnen altijd bellen voor hulp. Fout!! De mobiele telefoons deden het niet.
Wayne had moeite om door de modder en de sneeuwbrij te rijden, de ruitenwisser stond op overbelasting, modder zat overal op onze voorruit - we konden niets zien en de auto kruiste en gleed over de weg. De motor raakte oververhit omdat hij vol zat met modder.
Wayne moest elke 20 minuten stoppen, en dan sprong ik uit de auto en maakte de voorruit schoon met een handdoek, zodat Wayne kon zien. Het was al donker en we maakten ons zorgen. We hebben die ochtend niemand verteld waar we heen gingen. Dit was slecht! Een regel die iedereen kent, is dat als je de bush/outback inrijdt, je het iemand moet vertellen. Nou, pech voor ons - we hebben het niemand verteld.
Het was geluk dat ons door de verschrikkelijke terugrit heen hielp. We reden rond 20:00 uur het tankstation binnen en de manager zag de staat van de auto en zei - waar ben je in godsnaam geweest!!!
Ik kon niet wachten tot de volgende ochtend om te ontdekken wat dat stuk ruwe Opaal dat we vonden ons zou brengen. Het was een moeilijke Opaal om te snijden, want ik zag alleen een heel dunne kleurbalk. Ik bereidde me voor op de uitdaging. Ik trok mijn snijuniform, gereedschap en polijstuitrusting aan. De Opaal was moeilijk te snijden. Ik zag een glimp van kleur. Ik was een uur aan het polijsten om bij de kleurbalk te komen en het lijkt erop dat de steen me niets gaat geven.
Terwijl ik volhardde, voila!!! Daar was ik verbaasd over de blauwachtige/groene/oranje kleurbalken - het was magisch. De kleuren glinsterden en flitsten voor me - ik kon mijn ogen niet geloven. Ik was zo blij met mezelf!!!
Nu mijn dilemma - ik wil deze steen voor mezelf houden - hoe vertel ik Wayne - ik wil deze steen! Ja, ja, ja, hij was woedend en wilde hem verkopen omdat hij een koper had die dit type edelsteen opaal wilde, ik mocht hem houden. Onze Italiaanse juweliervriend zette hem voor me. Hij is gezet in 18 karaat geelgoud, met de hand vervaardigd, ongeveer een halve inch breed. De opaal is gezet in een bezel. Opaal weegt 15 karaat, dit was het resultaat! Ik ben dol op deze opaal en ik koester hem!
Koop je eigen schat in The Rough